o Nas

Uczelniany program wsparcia przedsiębiorczości studentów (UPWPS)

Powstał na bazie projektu Wydziałowy Inkubator Przedsiębiorczości uruchomionego w 2014 na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Dziś działa na dwóch wydziałach (Budowy Maszyn i Zarządzania oraz Informatyki). WIP został powołany by wspierać innowacyjne pomysłu studentów wydziału. Celem UPWPS jest stworzenie przyjaznego środowiska do rozwoju start’upów It. UPWPS poprzez granty „Załóż Swój Start’up” organizuje mentoring, specjalistyczne doradztwo, podpowie jak wejść z produktem/usługą na rynek, znajdzie inwestora. Portal ten opisuje sposób działania grantów „Załóż Swój Start’up” oraz pomysły które aktualnie są wspierane. Tutaj też można znaleźć najnowsze informacje o inicjatywach przez nas organizowanych.

Zapraszamy do kontaktu zarówno chętnych do uruchomienia własnego biznesu jak i inwestorów gotowych zainwestować w nowe pomysły.

WIP jest nieformalnym tworem Wydziału Informatyki od 2016 roku prowadzonym przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej, jednak finansowany nie zależnie przez poszczególne Wydziały Politechniki Poznańskiej.

Sednem działań WIP jest konkurs, w którym wybierane są projekty do wsparcia i dalej w ramach WIP wspierane w rozwoju. Więcej o konkursie w zakładce konkurs (jak działamy/konkurs).