Start

WIP czyli Wydziałowy Inkubator Przedsiębiorczości powstał w 2014 na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Dziś działa na wszystkich wydziałach. WIP został powołany by wspierać innowacyjne pomysłu studentów wydziału. Celem WIP jest stworzenie przyjaznego środowiska do rozwoju start’upów It. WIP organizuje mentoring, specjalistyczne doradztwo. WIP podpowie jak wejść z produktem/usługą na rynek, znajdzie inwestora. Portal ten opisuje sposób działania WIP oraz pomysły które aktualnie są wspierane. Tutaj też można znaleźć najnowsze informacje o inicjatywach organizowanych prze WIP.

Zapraszamy do kontaktu zarówno chętnych do uruchomienia własnego biznesu jak i inwestorów gotowych zainwestować w nowe pomysły.

WIP jest nieformalnym tworem Wydziału Informatyki od 2016 roku prowadzonym przez Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Poznańskiej, jednak finansowany nie zależnie przez poszczególne Wydziały Politechniki Poznańskiej.

Sednem działań WIP jest konkurs, w którym wybierane są projekty do wsparcia i dalej w ramach WIP wspierane w rozwoju. Więcej o konkursie w zakładce konkurs (jak działamy/konkurs).